Yhteystiedot

Tulevaisuus ei ole jokin paikka, johon olemme menossa, vaan paikka, jonka me luomme. Polkuja tulevaisuuteen ei löydetä,
vaan ne tehdään.

-John Schaar -

 

Jyty Ylivieska ry

PL 70, 84101  YLIVIESKA

 

Kirjeposti yhdistyksen toimihenkilöille kulkee yllä olevan osoitteen kautta.

 

https://www.facebook.com/groups/420685934749908/

 

Sähköpostiosoitteet ovat oheisena.

 

Paikallisyhdistys on lähellä jäsentä.

Jyty Ylivieska ry:n yhteystiedot

 

 

 

Puheenjohtaja 2020: Päivi Sorvisto, paivi.sorvisto(at)ylivieska.fi

Sihteeri 2020: Maria Isotalus, maria.isotalus1(at)gmail.com

Jäsenasiainhoitaja-rahastonhoitaja 2020:  Heli Ekdahl heli.ekdahl(at)hetapalvelut.fi (virkistysraha-anomukset)

 

 

Hallituksen jäsenet 2020

Jaana Autio, jaana.autio(at)kalliopp.fi 

Sirpa Raudaskoski, sirpa.raudaskoski(at)kalliopp.fi 

Tuula Laitila, tuula.laitila(at)kalliopp.fi

Maria Isotalus, maria.isotalus1(at)gmail.com

Kerttu Sorvisto, kerttu.sorvisto(at)ylivieska.fi

Heli Ekdahl, heli.ekdahl(at)hetapalvelut.fi

 

Nuorisovastaava: Isabella Öljymäki, isabella-oljymaki(at)hotmail.com

Senioriyhdyshenkilö: Marja-Leena Korhonen, marja-leena.korhonen(at)oja.fi

Paikallisyhdistyksen tehtävänä on jäsenten edunvalvonta. Luottamusmies hoitaa luottamusmiessopimuksen mukaan jytyläisten jäsenten palvelussuhteeseen liittyviä edunvalvonta-asioita. Toimialue muodostuu niistä työpaikoista, työpisteistä ja hallintokunnista, joissa työskentelevien jäsenten edustajaksi hänet valitaan.

 

Toimikaudeksi 1.1.2019 – 31.12.2020 on valittu seuraavat jytyläiset luottamusmiehet

 

Ylivieskan kaupunki  

                        Pääluottamusmies        Marita Öljymäki-Maarala

                        marita.oljymaki-maarala(at)ylivieska.fi

                       Varapääluottamusmies   Päivi Sorvisto

                        paivi.sorvisto(at)ylivieska.fi

Peruspalvelukuntayhtymä Kallio                   

                        Pääluottamusmies            Aija Tirkkonen

                        aija.tirkkonen(at)kalliopp.fi (Jyty Nivalan yhdistys ry)

                        Varapääluottamusmies     -

Centria ammattikorkeakoulu

     Luottamusmies             Esa Isokoski, Ylivieska, Kokkola, Pietarsaari

 

 

Ota yhteyttä!

JYTY YLIVIESKA on myös Facebookissa.

Kannattaa liittyä myös ryhmiin JYTY POHJOIS-SUOMI ja Julkis- ja yksityisalojen toimihenkilöliitto Jyty ry, niin saat tietoa mitä yhdistyksissä, alueella ja valtakunnassa tapahtuu.

Liittykää ryhmään, tämäkin on yksi paikallisyhdistyksen sähköinen ilmoitustaulu. Voitte lisätä tuttavapiirissänne olevia jytyläisiä FB-ryhmän jäseniksi tai pyytää heitä liittymään. Näin tiedotukset saavuttavat nopeasti mahdollisimman monet jäsenemme.

Ilmoittaudu kevätkokoukseen tästä!