Yhteystiedot

Tulevaisuus ei ole jokin paikka, johon olemme menossa, vaan paikka, jonka me luomme. Polkuja tulevaisuuteen ei löydetä,
vaan ne tehdään.

-John Schaar -

 

Jyty Ylivieska ry

PL 70, 84101  YLIVIESKA

 

Kirjeposti yhdistyksen toimihenkilöille kulkee yllä olevan osoitteen kautta.

 

https://www.facebook.com/groups/420685934749908/

 

Sähköpostiosoitteet ovat oheisena.

 

Paikallisyhdistys on lähellä jäsentä.

Jyty Ylivieska ry:n yhteystiedot

 

Puheenjohtaja: Tarja Ilomäki, p. 044 4294 366 (työ), tarja.ilomaki(at)edu.ylivieska.fi 

Sihteeri: Sari Laitala, sari.laitala(at)ylivieska.fi

Jäsenasiainhoitaja-rahastonhoitaja: Päivi Sorvisto, paivi.sorvisto(at)ylivieska.fi (virkistys- ja koulutusmääräraha-anomukset lähetetään Päiville musiikkiopistolle)

 

Hallituksen jäsenet (ja varajäsenet)

Eine Haapakoski, (vpj.) eine.haapakoski(at)ylivieska.fi 

(varajäsen Essi Kääntä),

Jaana Autio, jaana.autio(at)kalliopp.fi 

(varajäsen Kerttu Sorvisto),

Paula Vapola, paula.vapola(at)kalliopp.fi

(varajäsen Jaana Jaakkonen),

Sari Laitala, sari.laitala(at)ylivieska.fi

(varajäsen Mervi Savukoski)

Sirpa Raudaskoski, sirpa.raudaskoski(at)kalliopp.fi 

(varajäsen Isabella Öljymäki),

Päivi Sorvisto, paivi.sorvisto(at)ylivieska.fi

(varajäsen Tuula Laitila).

 

Nuorisovastaava: Isabella Öljymäki, isabella-oljymaki(at)hotmail.com

Senioriyhdyshenkilö: Marja-Leena Korhonen, marja-leena.korhonen(at)oja.fi

Paikallisyhdistyksen tehtävänä on jäsenten edunvalvonta. Luottamusmies hoitaa luottamusmiessopimuksen mukaan jytyläisten jäsenten palvelussuhteeseen liittyviä edunvalvonta-asioita. Toimialue muodostuu niistä työpaikoista, työpisteistä ja hallintokunnista, joissa työskentelevien jäsenten edustajaksi hänet valitaan.

 

Toimikaudeksi 1.1.2019 – 31.12.2020 on valittu seuraavat jytyläiset luottamusmiehet

 

Ylivieskan kaupunki  

                        Pääluottamusmies        Marita Öljymäki-Maarala

                        marita.oljymaki-maarala(at)ylivieska.fi

                       Varapääluottamusmies   Päivi Sorvisto

                        paivi.sorvisto(at)ylivieska.fi

Peruspalvelukuntayhtymä Kallio                   

                        Pääluottamusmies            Aija Tirkkonen

                        aija.tirkkonen(at)kalliopp.fi (Jyty Nivalan yhdistys ry)

                        Varapääluottamusmies     Paula Vapola

                        paula.vapola(at)kalliopp.fi

Centria ammattikorkeakoulu

     Luottamusmies             Esa Isokoski, Ylivieska, Kokkola, Pietarsaari

 

 

Ota yhteyttä!

JYTY YLIVIESKA on myös Facebookissa.

Kannattaa liittyä myös ryhmiin JYTY POHJOIS-SUOMI ja Julkis- ja yksityisalojen toimihenkilöliitto Jyty ry, niin saat tietoa mitä yhdistyksissä, alueella ja valtakunnassa tapahtuu.

Liittykää ryhmään, tämäkin on yksi paikallisyhdistyksen sähköinen ilmoitustaulu. Voitte lisätä tuttavapiirissänne olevia jytyläisiä FB-ryhmän jäseniksi tai pyytää heitä liittymään. Näin tiedotukset saavuttavat nopeasti mahdollisimman monet jäsenemme.

Ilmoittaudu kevätkokoukseen tästä!